| Lens Size | 54 mm |
| Nose Bridge Length | 17 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Metal |
| Shape | Hexangon |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black |
| Lens Colour | Clear |
| Style Tip | This shape goes well with all face shapes depending on the size of the eyewear. |
