| Lens Size | 51 mm |
| Nose Bridge Length | 21 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Acetate |
| Shape | Clubmaster |
| Front Colour | Havana Brown |
| Temple Colour | Havana Brown |
| Lens Colour | Crystal Green |
| Style Tip | This shape is best suited for a round or oval face. |
