| Lens Size | 51 mm |
| Nose Bridge Length | 20 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Gender | Women |
| Material | Combination |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Italy |
| Front Colour | Grey & Gold |
| Temple Colour | Gold & Grey |
| Lens Colour | Clear |
| Style Tip | This shape is best suited for an oval, round or heart shaped face. |
