| Lens Size | 47 mm |
| Nose Bridge Length | 16 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Gender | Unisex |
| Material | Acetate |
| Shape | Square |
| Front Colour | Black |
| Temple Colour | Black |
| Lens Colour | Dark Green |
| Style Tip | This shape is best suited for an oval or round face while it goes well with most face shapes. |
